Túra na Keprník

Pro zdatnější turisty se nabízí velmi pěkná trasa s výstupem na vrchol Keprník. Jedná se o okruh, takže se přímo od chaty dostaneme zase zpátky, ale pokud už nám nebudou síly stačit, můžeme zpáteční část trasy absolvovat vlakem či autobusem zpět do Branné.

Výšlap začíná přímo od chaty, kdy se přes zámek Kolštejn dostaneme na žlutou turistickou trasu, po které přijdeme až na rozcestník Branná - hřbitov, kde odbočíme na zelenou turistickou trasu. Po zelené pokračujeme až na rozcestí Banjaluka - viadukt. Zde se vrátíme na žlutou trasu, po které začneme stoupat až na první vrcholovou prémii, vrchol Vozka (ze žluté trasy na něj vede krátká odbočka).

Od Vozky po žluté trase pokračujeme až na rozcestí Trojmezí, kde se dostaneme na páteřní červenou hřebenovou trasu. Odsud nás čeká poslední stoupání k vrcholu Keprníku. Na Keprníku si užijeme hezké panoramatické výhledy na celé Jeseníky. Z Keprníku pokračujeme dolů až na další vrchol hřebene - Šerák. Zde využijeme občerstvení na tur. chatě. A pokračujeme po červené dolů vedle lanovky až na rozcestí Nad Dobrou vodou. Pokud máme dostatek sil, pokračujeme po modré trase až na rozcestí Nad Splavem, kde už se nacházíme mezi Ostružnou a Brannou. Zde se napojíme na zelenou/zelenou naučnou trasu "Pasák", po které se dostaneme zpět do Branné. Pokud už nohy začínají bolet nahoře na Šeráku, pokračujeme dolů stále po červené (neodbočíme na modrou Nad Dobrou vodou) a dostaneme se vlakové nádraží Ramzová, odkud se svezeme motoráčkem zpět do Branné. Výletu zdar.

Trasa zde:
https://mapy.cz/s/2D4mw

Comments are closed.